Wizyt:
Dzisiaj: 18Wszystkich: 52704

Kuba

Pomagamy » Kuba

„Jedynie prawdziwy człowiek
zauważy potrzeby innego człowieka,
Jedynie człowiek wielkiego serca
wyciągnie doń pomocną dłoń.”


Pomóżmy Kubie!
       
Sam decyduj, na jakie cele mają być przeznaczone Twoje podatki!
     
Kuba od najmłodszych lat związany był ze sportem. Jako młody 26 letni trener pływania prowadził zajęcia z dziećmi w wieku szkolnym w sekcjach pływackich warszawskich klubów UKS Jagiellonka czy UKS Rekin.

Dnia 14 sierpnia 2010 roku Kuba uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym, skutkującego czterokończynowym porażeniem.

Obecnie do jego powrotu do zdrowia i normalnej egzystencji niezbędne jest specjalistyczne leczenie, długotrwała kosztowna profesjonalna rehabilitacja oraz zakup drogiego sprzętu rehabilitacyjnego. Na jego powrót do zdrowia czeka wielu młodych, zdolnych, utalentowanych pływaków.

Mamy nadzieję, że środki zebrane z pomocą Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży „Młodzież Polska” pomogą częściowo sfinansować koszty zabiegów i zakupu sprzętu potrzebnego do rehabilitacji Kuby.

Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży „Młodzież Polska” pragnie pomóc w częściowym sfinansowaniu rehabilitacji Kuby. Każda otrzymana złotówka z Twojego podatku zostanie przekazana na pomoc Kubie.

Od 2007 roku zaczęły obowiązywać przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego. Prezentujemy podstawowe zasady.
 
Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?

• Podatnicy, podatku dochodowego od osób fizycznych,
• podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
• podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku
 
Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?

Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste i poza wpisaniem w formularzu PIT - rocznym:
• nazwy fundacji: Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży „Młodzież Polska”
• nr KRS fundacji: 0000156158;
• oraz w pozycji „Informacje uzupełniające” w drugim wierszu: KUBA, (znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego) dla poszczególnych formularzy odpowiednio:
PIT-36 poz. 309; PIT-36L poz. 109; PIT-37 poz. 128; PIT-38 poz. 62 oraz PIT-28 poz. 133.
 
W celu umożliwienia nam prawidłowego zweryfikowania przelewu, prosimy o postawienie X w kwadracie w polu znajdującym się obok pola, w którym wpisuje się "KUBA".
 
Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. (Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu).
       
Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży „Młodzież Polska” KRS 0000156158
 
Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy


Prezes Zarządu Krajowego
Wiesław Bobowik