Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 52705

Kacper

Pomagamy » Kacper

„Jedynie prawdziwy człowiek
zauważy potrzeby innego człowieka,
Jedynie człowiek wielkiego serca
wyciągnie doń pomocną dłoń.”

      
Pomagamy Kacperkowi!
       
Sam decyduj, na jakie cele mają być przeznaczone Twoje podatki!
     
Już dziś sami możemy wybrać szlachetny cel, który zasilimy kwotą równą 1% naszego podatku. Przekazując jeden procent Swojego podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia, pomożesz Kacprowi w powrocie do zdrowia, który 27.01.2009r. przebył kolejną operację prawej nóżki i niezbędna jest bardzo kosztowna rehabilitacja.

Kacper urodził się 04.02.2003 roku ze stopami końsko – szpotawymi oraz rozszczepem wargi i podniebienia miękkiego oraz z zespołem Klinefeltera. W tym sześcioletnim okresie swojego życia przebył pięć operacji. Dwie z nich dotyczyły rozszczepu (zespolenie podniebienia i wargi oraz przeszczepu kości z biodra do wyrostka zębowego). Następne trzy operacje przeprowadzone zostały na nogi. W związku z przebytymi operacjami i zespołem Klinefeltera ma opóźniony rozwój mowy i jest pod stałą opieką logopedyczną. Pragniemy nadmienić, iż powyżej wymienione zabiegi zostały sfinansowane przez mamę Kacpra, która go samotnie wychowuje.

W styczniu 2009 roku, Kacperek przeszedł niezbędną operację na prawą nogę jednakże potrzebuje jeszcze długiej, ciężkiej i kosztownej rehabilitacji, by móc cieszyć się życiem i zabawą z rówieśnikami. Ponadto, Kacpra w marcu 2010 roku czeka kolejna operacja związana z jego chorobą.

Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży „Młodzież Polska” pragnie pomóc w częściowym sfinansowaniu rehabilitacji Kacpra. Każda otrzymana złotówka z Twojego podatku zostanie przekazana na pomoc chłopcu.

Od 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego. Prezentujemy podstawowe zasady.
 
Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?

• Podatnicy, podatku dochodowego od osób fizycznych,
• podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
• podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku
 
Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?

Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste i poza wpisaniem w formularzu PIT - rocznym:
• nazwy fundacji: Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży „Młodzież Polska”
• nr KRS fundacji: 0000156158;
• oraz w pozycji „Informacje uzupełniające” w drugim wierszu: KACPER, (znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego) dla poszczególnych formularzy odpowiednio:
PIT-36 poz. 309; PIT-36L poz. 109; PIT-37 poz. 128; PIT-38 poz. 62 oraz PIT-28 poz. 133.
 
W celu umożliwienia nam prawidłowego zweryfikowania przelewu, prosimy o postawienie X w kwadracie w polu znajdującym się obok pola, w którym wpisuje się "KACPER".
 
Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy. (Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu).
       
Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży „Młodzież Polska” KRS 0000156158
     
Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy

 

Prezes Zarządu Krajowego
Wiesław Bobowik